замовити дзвінок

Error, fill in the fields
Дякую. Ми відповімо вам якомога швидше.

Strip-till - краще використання азоту!

Азот є основним живильною речовиною, який вважається найбільш важливим для забезпечення врожайності. Він впливає на синтез багатьох з'єднань, включаючи аміно-білкові і небілкові кислоти, білки, пептиди, аміди, нуклеїнові кислоти, вітаміни, коферменти, алкалоїди та т. Д. Ферментатівниє білки відповідають за курс і регулювання багатьох біохімічних процесів в рослинах. Азот необхідний для утворення хлорофілу, що впливає на фотосинтез і, отже, на виробництво рослинної біомаси. Завдяки цьому макроелементи, синтезуються запасні білки, наприклад, в зернових злаках або в насінні бобових. Використовується в добривах, працює швидко, і його ефект через короткий час видно в структурі, розмірі і появі органів рослини. Рослини, які добре харчуються азотом, зелені, інтенсивно ростуть, характеризуються наявністю великих листя і довгих пагонів. З іншого боку, його недолік проявляється світло-зеленим і навіть жовтим кольором листя, зменшенням розміру органів рослин і слабким будовою. Однак надлишок цього компонента негативно позначається на рослинах, навколишньому середовищу та економіці виробництва рослин. Рослини, перенасичені азотом, набувають темно-зелений колір, погано цвітуть, вони утворюють менше плодів - зерен, насіння, продовжують вегетацію, нерівномірно дозрівають і більш сприйнятливі до хвороб і залягання. Зимові форми легко замерзають і гірше зимують. Даний елемент може надмірно накопичуватися в своїй біомасі і бути шкідливим для здоров'я людини і тварин. Азот легко вимивається з грунту, випаровується, забруднюючи воду і повітря. Азотні добрива дороги, тому одна з основних заходів щодо зниження витрат і підвищення економічної ефективності рослинництва є оптимізація добрива даними елементом.

Технологія «одного проходу» дозволяє застосовувати добрива безпосередньо до культивованому поясу. Добрива, в залежності від конструкції машин, і особливо їх робочих елементів, розміщуються на різних глибинах і навіть частково на поверхні грунту. Такий розподіл добрив дозволяє поступово випускати поживні речовини і їх поступову доступність для рослин. Однак слід пам'ятати, що концентрація поживних речовин не надто висока в розпушений грунтовому просторі в безпосередній близькості від проростає насіння. Це може привести до смерті проростків і саджанців рослин, особливо в разі низької вологості грунту і підвищення солоності. Дози добрив не можуть бути занадто великими.

У дослідженнях, проведених авторами, використання 150 кг многокомпонентного добрива під час підготовки ролі і посіву озимої пшениці в технології Mzuri Pro-Til призвело до того, що в ряди рослин було поміщено десяток кілограмів азоту на гектар. Пізньої осені, після закінчення вегетації, вміст мінерального азоту в грунті (0-15 см) в рядовий зоні рослин було вище, ніж в міжряддях, а також в рядах пшениці, посіяної після виконання класичної плужной обробки або обробки безплужного способом із застосуванням мінеральних добрив на всій поверхні поля. Це показує, що ця доза була достатньою для рослин, тому що видалення азоту озимою пшеницею, яка розвивав кореневу систему в основному в розпушений просторі лав, не зменшував його зміст нижче, ніж в неудобренних міжряддях. Навесні, коли була використана основна доза азоту, його зміст також був значно вище в рядах, ніж в міжряддях. Причина цього, ймовірно, полягає в нерівномірному розподілі гранул на поверхні поля. Причина цього, ймовірно, полягає в нерівномірному розподілі гранул на поверхні поля. Після проходження посівних сошників агрегату Mzuri ряди насіння, а потім і ряди рослин розташовувалися в поглибленнях глибиною в кілька сантиметрів - борозенках. Між ними, в міжряддях, утворюються невеликі, але виразні підйоми грунту, які нагадують низькі пласти. Така форма поля призводить до того, що частина поширюються гранул добрива на поверхні грунту, скочується з міжрядь в борозни в безпосередній близькості від рослин. Це слід вважати корисним ефектом, оскільки ця ґрунтова зона сильно заросла і переповнилася корінням рослин, що призводить до оптимальному використанню поживних речовин, що виділяються з добрив. Деякі дослідження вказують на те, що в ряди рослин потрапляє на 20-30% більше добрива, ніж в міжряддя. Дно борозни також краще змочується, ніж міжрядна поверхню, особливо в разі нестачі опадів, що видно на що додається фотографії. В таких умовах полегшується розчинення добрива і його проникнення в грунт.

Про хороше насиченні рослин азотом свідчить темно-зелений колір їх листя, який можна виміряти і виразити в одиницях SPAD. Його визначення дозволяє оцінити стан харчування рослин, а потім оптимізувати добриво даними елементом. У цитованих дослідженнях колір бічних листя озимої пшениці, вирощених за технологією Mzuri Pro-Til, був більш зелений в порівнянні з традиційною плужной і глибокої безплужного обробітком ґрунту. Різниця складала близько 10 одиниць SPAD. Це вказує на краще харчування рослин в період їх інтенсивного росту в результаті використання азоту в двох індивідуальних дозах. Перша з них (після весняного відновлення вегетації) становила 70 кг N • га-1, а друга (в стадії формування стебла) 60 кг N • га-1. Велика частина добрив Mzuri Pro-Til потрапила в зону область рядів, ставши для рослин джерелом легкодоступного азоту.

Оцінка змісту мінерального азоту в ґрунті після врожаю озимої пшениці показала, що його зміст в поле після смугової обробки грунту було навіть трохи вище, ніж після традиційної плужної і безплужного обробки. Оскільки урожай зерна в цьому полі не був меншим (чекаючи інформацію від наступних номерів журналу) і тому також поглинання азоту з грунту не було меншим, це може вказувати на краще і більш ефективне використання його для формування врожаю. В таких умовах, отже, можна зменшити дозу добрив без ризику погіршення врожайності і її якості. В цьому випадку сільськогосподарське виробництво стає більш прибутковим і, в той же час, менш шкідливим для навколишнього середовища.

Як агрегат Mzuri, так і розсіювачі для добрив є ємності з певним обсягом. Зменшення дози добрива пов'язано з менш частим їх заповненням і, тим самим, більш ефективним використанням робочого часу і меншою витратою палива. Більш легкий агрегат з відповідною меншою масою добрив, необхідних для попереднього посіву, може також сприяти зниженню витрати палива за рахунок зменшення дози азоту.